Podjąłeś współpracę z firmą, a kontrahent nie zapłacił za wykonaną usługę bądź dostarczony towar? Konieczna będzie windykacja – nie możesz przecież pozwolić na to, by dłużnik nadal przyjmował zlecenia i uchylał się od płatności. Prawnicy z AIF Kancelarii doskonale wiedzą, jak odzyskać dług od firmy. Windykujemy, stosując najskuteczniejsze metody. Dzięki bezkompromisowemu podejściu i znajomości branży oraz rządzących nią zasad, potrafimy odzyskać dług od firmy w mniej, niż 30 dni. Kiedy windykacja polubowna nie przyniesie skutku, reprezentujemy wierzycieli w sądzie, gdzie doprowadzamy sprawy do pomyślnego finału. Skontaktuj się z nami, a zapoznamy się z Twoją sytuacją i zaproponujemy strategię, która umożliwi Ci odzyskanie należności od firmy, niedotrzymującej terminów płatności.

Jak odzyskać dług od firmy, bez wnoszenia sprawy do sądu? Specjaliści od windykacji z AIF Kancelarii odpowiadają

Każdej przeterminowanej należności można dochodzić bez wkraczania na drogę sądową. Stosuje się wówczas windykację miękką, czyli innymi słowy polubowną. Przedsiębiorca, który nie otrzymał zapłaty i posiada fakturę lub dokument potwierdzający powstanie długu, z góry jest na lepszej pozycji. Nawet, jeśli nie wie, jak odzyskać dług od firmy, ma duże szanse na szybkie odzyskanie pieniędzy. Co więcej, może się to odbyć poza salą rozpraw. W tym celu należy zgłosić się do AIF Kancelarii, gdzie specjalizujemy się w windykacji na koszt dłużnika. Znamy wiele sposobów na to, jak odzyskać dług od firmy i zależnie od okoliczności, stosujemy optymalne z nich. W ramach windykacji na drodze polubownej, wysyłamy wezwania do zapłaty, umiejętnie nawiązujemy kontakt z dłużnikiem i podejmujemy się negocjacji. Dysponując twardymi argumentami jesteśmy w stanie odzyskać dług od firmy w ciągu 30 dni. Nasi Klienci mogą liczyć na kompleksową pomoc: do momentu całkowitego zakończenia sprawy, nadzorujemy sytuację i w razie niezastosowania się do wynegocjowanej ugody, odpowiednio reagujemy.

Elektroniczne Postępowanie Upominawcze sposobem na to, by szybko odzyskać dług od firmy. Uzyskaj nakaz zapłaty w E-Sądzie!

Inną skuteczną metodą na odzyskanie należności od firmy, jest skierowanie postępowania windykacyjnego do E-Sądu. Procedura odbywa się przez internet i jest znacznie tańsza, niż ta, prowadzona w sądzie tradycyjnym (tu opłata sądowa wynosi aż 5% należności głównej, podczas gdy w EPU jest to tylko 1,5%). Jak odzyskać dług od firmy za pośrednictwem sądu elektronicznego? Wystarczy dostarczyć nam dokumenty, a my wszystkim się zajmiemy. Nasi prawnicy założą konto, wprowadzą dane dłużników, przygotują e-pozew i doprowadzą do szybkiego wydania nakazu zapłaty z zasądzoną opłatą sądową – ureguluje ją dłużnik. Dysponując takim nakazem możemy efektywnie prowadzić windykację polubowną lub, jeśli ta wcześniej zawiodła, skierować sprawę do komornika. Warto dodać, że ok. 88% nierzetelnych kontrahentów decyduje się spłacić całą należność po otrzymaniu nakazu zapłaty. Umów się na spotkanie w AIF Kancelarii i dowiedz się, jak odzyskać dług od firmy w Twoim przypadku. Zapraszamy do kontaktu!