Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Windykacja należności / wierzytelności

Windykacja należności może być szybka, skuteczna i bezkosztowa! AIF Kancelaria prowadzi windykację wierzytelności na koszt dłużnika

Nierzetelny kontrahent zalegający z płatnościami potrafi spędzić sen z powiek nawet najbardziej doświadczonemu przedsiębiorcy. Nie warto borykać się z trudnym dłużnikiem samodzielnie, AIF Kancelaria Wrocław działa na rynku windykacyjnym od 14 lat. Zebrane doświadczenie pozwoliło nam wypracować skuteczny proces odzyskiwania należności niezależnie od rodzaju wierzytelności. Z nami windykacja należności staje się prosta i skuteczna!

Windykacja należności zawsze poprzedzana jest sprawdzeniem wypłacalności nierzetelnego kontrahenta. Wystarczy przesłać dokument, z którego wynika dług, a nasi pracownicy sprawdzą kondycję finansową dłużnika, przygotują raport na ten temat i obszerną propozycję rozwiązania sprawy. AIF Kancelaria przyjmuje sprawy bezzaliczkowo. W sprawach powstałych pomiędzy przedsiębiorcami po 28 kwietnia 2013r. prowadzimy windykacje należności na koszt dłużnika. Po odzyskaniu dla Państwa należności, naszą prowizją zostanie obciążony dłużnik! Windykacja wierzytelności osób fizycznych odbywa się na zasadzie „efektu”. Ustaloną przy przyjęciu sprawy prowizję pobieramy dopiero po odzyskaniu należności od dłużnika!

AIF Kancelaria to bezpłatne sprawdzenie wypłacalności dłużnika i prowadzenie windykacji należności na koszt dłużnika!

Dla zagwarantowania skuteczności windykacji należności prowadzimy działania na trzech etepach:

polubownym, sądowym i komorniczym.

Etap polubowny

AIF Kancelaria prowadzi skuteczną windykację na etapie polubownym. Ponad 75% spraw rozwiązywanych jest w zaledwie 30 dni od przyjęcia wierzytelności do obsługi. Nasi windykatorzy w skutecznych negocjacjach doprowadzają do jednorazowej spłaty zobowiązania lub zawarcia układu ratalnego zadowalającego klienta. Każdy windykator ma do wykorzystania wachlarz możliwości skutecznego nawiązania kontaktu z nierzetelnym kontrahentem. Dodatkowo na tym etapie uzyskujemy od dłużnika podpisane uznanie długu, które ułatwia prowadzenie ewentualnego postępowania sądowego. Na etapie polubownym AIF Kancelaria gromadzi informacje dotyczące sytuacji materialnej dłużnika i posiadanego majątku.

Etap postępowania sądowego

Posiadamy sztab doświadczonych prawników, którzy są gotowi do podjęcia dalszych kroków, gdy dłużnik odmawia dobrowolnej zapłaty należności na etapie polubownym. Współpracujemy z sukcesami od lat z Kancelarią Radców Prawnych R.Ptak i Wspólnicy. Mecenas Rafał Ptak zatrudnia specjalistów z wielu dziedzin prawa, dlatego prowadzone przez nas procesy przebiegają zawsze pomyślnie. AIF Kancelaria może poszczycić się 350 wygranymi procesami. Wyróżniamy się dużą skutecznością w obalaniu argumentów dłużników. Pragniemy też podkreślić, że wszelkie opłaty poniesione na etapie sądowym są zawsze egzekwowane od dłużnika!

Etap postępowania egzekucyjnego

Windykacja należności trudnych odbywa się też poprzez egzekucję komorniczą. Wśród pracowników AIF Kancelaria znajdą Państwo sztab specjalistów z zakresu postępowania egzekucyjnego. Zawsze przed oddaniem sprawy do Komornika skrupulatnie ustalamy majątek dłużnika. To pozwala zdecydowanie skrócić i usprawnić proces egzekucji należności. Należy bezwzględnie podkreślić, że bez wskazania Komornikowi majątku dłużnika nie możemy liczyć na skuteczną egzekucję! Wiedza na temat składników majątkowych jest tutaj niezbędna, a jej uzyskaniem zawsze zajmuje się dział egzekucji AIF Kancelaria.

Gdy inne środki zawodzą, windykacja długów za pośrednictwem kancelarii to jedyny słuszny wybór

W sytuacji, gdy kontrahent decyduje się nie uregulować należności, popełnia przestępstwo. Mimo to najczęściej czuje się bezkarny i unika kontaktów z wierzycielem, jednocześnie zaciągając kolejne długi. Nieodpowiadanie na wiadomości jest częstą taktyką, stosowaną przez nieuczciwych partnerów biznesowych. Inna to tak zwana 'gra na czas'. Aby odwlec konieczność spłaty należności, dłużnicy opowiadają zmyślone historie, które mają wzbudzić litość. Obietnice szybkiej spłaty i stałe uspokajanie bywają skuteczne – zmanipulowany wierzyciel potrafi zaprzestać działań z nadzieją, że wkrótce otrzyma swoje pieniądze. Gdy wychodzi na jaw, że kontrahent wcale nie zamierza płacić, najlepszym wyjściem jest zgłoszenie się do kancelarii prawnej. Dla poszkodowanego windykacja długów na własną rękę zwykle okazuje się po prostu niemożliwa. Nierzetelni kontrahenci dobrze wiedzą, jak wykorzystać słabe strony wierzyciela i są nieugięci. Kancelaria windykacyjna wie, w jaki sposób skutecznie przekonać ich do spłaty zaciągniętych należności. Dlatego jeśli interesuje Cię windykacja długu i chcesz skorzystać z profesjonalnej pomocy, zapraszamy. Znajdziemy rozwiązanie Twoich problemów z dłużnikiem.

Skuteczna windykacja należności może zakończyć się już na etapie polubownym – w 30 dni! Skontaktuj się z prawnikami AIF Kancelarii

Nasza kancelaria prawna z miasta Wrocław windykuje dłużników z wykorzystaniem wszelkich dostępnych środków. Zaczynamy od weryfikacji ich wypłacalności. Jeżeli dana osoba jest wypłacalna decydujemy, jak powinna przebiegać skuteczna windykacja długów. Zdecydowana większość spraw ogranicza się do etapu polubownego, w ramach którego przeprowadzamy m.in. negocjacje. Gdy uda się nam uzyskać deklarację spłaty zadłużenia, sprawa jest praktycznie zamknięta. Jako kancelaria z bogatym doświadczeniem, monitorujemy zobowiązanie do czasu, aż zostanie ono w całości uregulowane. Zdarza się, że egzekwujemy spłatę w terminie nawet 10 dni, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla Klienta. Najważniejsze okazuje się jednak szybkie wszczęcie konkretnych działań. Wtedy dłużnik nie będzie zaciągał kolejnych zobowiązań lub, co gorsza, upłynniał majątku. Z doświadczenia wiemy, że skuteczna windykacja należności pozwala w krótkim czasie odzyskać pieniądze, pod warunkiem jej niezwłocznego rozpoczęcia. Czas działa na korzyść dłużników! Jeśli znalazłeś się w trudnej sytuacji i czujesz, że dłużnik mimo obietnic nie zamierza uregulować należności, nie czekaj. AIF Kancelaria z siedzibą mieście Wrocław to odpowiednie miejsce, aby uzyskać stosowną pomoc. Windykacja długu odbywa się u nas bezzaliczkowo, na koszt dłużnika. W związku z tym nic nie trafisz, a możesz wiele zyskać. Zachęcamy do kontaktu z prawnikami AIF Kancelarii, którzy chętnie podejmą się prowadzenia Twojej sprawy.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej