Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Giełda wierzytelności AIF Kancelarii

Giełda wierzytelności AIF Kancelaria

http://www.gieldawierzytelnosci.aif.com.pl/

GIEŁDA WIERZYTELNOŚCI JAKO PLATFORMA WYMIANY INFORMACJI

Giełda wierzytelności jest nowoczesnym narzędziem windykacyjnym, który spełnia kilka bardzo ważnych celów. Po pierwsze jest platformą informacji o dłużnikach. To oznacza, że sprawdzając swojego potencjalnego kontrahenta biznesowego w internecie możemy ocenić jego wiarygodność, wizerunek i sytuację finansową właśnie za pomocą giełdy wierzytelności. Jeśli nasz przyszły partner w interesach widnieje na giełdzie wierzytelności, powinniśmy potraktować to jako ostrzeżenie i głęboko zastanowić się nad podejmowaniem współpracy z takim podmiotem. Istnienie na giełdzie wierzytelności oznacza bowiem, że dany przedsiębiorca (lub firma) jest czyimś dłużnikiem, nie płaci swoich zobowiązań w terminie i nie można wierzyć w jego dobrą kondycję ekonomiczną. Albo ma problemy finansowe albo jest nieuczciwym podmiotem, który celowo unika regulowania płatności. Giełda wierzytelności istnieje właśnie po to, by ostrzec innych przedsiębiorców przed kontaktami z nierzetelnym podmiotem gospodarczym. Jest to miejsce, gdzie można umieścić informację o swoim dłużniku i w ten sposób przestrzec innych, aby nie korzystali z usług danego przedsiębiorcy, jeżeli nie chcą mieć podobnych problemów z niewypłacalnym kontrahentem. Jest to także sygnał dla przyszłych partnerów gospodarczych, że w razie niepłacenia sami zostaną wpisani na taką listę. Podsumowując, giełda może ustrzec przed nawiązaniem kontaktów gospodarczych z niesolidnym płatnikiem oraz pokazać przyszłym kontrahentom, że doskonale znamy narzędzia windykacyjne i w razie braku zapłaty wpiszemy swojego dłużnika na giełdę, co może mieć dla niego bardzo przykre konsekwencje. Co najważniejsze, korzystając z giełdy wierzytelności AIF, nie trzeba płacić za wpisanie na listę swojego dłużnika, ani za to, aby tę informację na liście utrzymać, nie trzeba również zlecać windykacji swojej sprawy, ponieważ AIF Kancelaria nie chce do niczego zobowiązywać swoich potencjalnych Klientów.

SPRZEDAŻ WIERZYTELNOŚCI 

Innym celem giełdy wierzytelności, oprócz wymiany informacji, jest możliwość sprzedawania wierzytelności. Jeśli na giełdzie AIF znalazłeś ofertę wierzytelności, która Cię zainteresowała, wystarczy, że wyślesz zapytanie o jej kupno. Cena i warunki cesji danej wierzytelności zostaną ustalone indywidualnie, w drodze negocjacji, tak aby uzgodnienia usatysfakcjonowały obie strony. Co więcej, składając zapytanie o szczegóły danej wierzytelności, AIF Kancelaria przekaże o niej bliższe informacje: czy dana wierzytelność jest bezsporna, wymagalna, nieprzedawniona i z jakich dokumentów wynika.

KUPNO WIERZYTELNOŚCI

Nasi Klienci nie tylko mogą kupować wierzytelności umieszczone na giełdzie wierzytelności AIF Kancelarii. Innym jej celem, jest możliwość kupowania przez AIF Kancelarię wierzytelności, które posiadają nasi Klienci. Jeśli posiadasz wierzytelność, którą chciałbyś sprzedać, wystarczy, że przekażesz nam o niej kilka informacji. AIF Kancelaria skupuje wierzytelności w pakietach oraz indywidualnie i płaci od kilku do kilkudziesięciu procent należności głównej danej wierzytelności. Warunkiem sprzedaży jest bezsporność i wymagalność wierzytelności, która nie jest przedawniona, nie posiada wad prawnych, wynika z dokumentów prawidłowo sporządzonych (dokumenty księgowe, umowy bankowe, nakazy zapłaty, ugody sądowe, prawomocne wyroki), nie jest obciążona prawami osób trzecich, nie posiada zakazu cesji, a wierzyciel pierwotny nie zrzekł się od niej odsetek. Sprzedając swoją wierzytelność Klienci zyskują pieniądze i pozbywają się ryzyka związanego z niewypłacalnością dłużnika. Nad bezpieczeństwem procedury sprzedaży wierzytelności czuwają prawnicy AIF Kancelarii, którzy są ekspertami w dziedzinie cesji wierzytelności, analizują umowę, prowadzą negocjacje i uzyskują dodatkowe dokumenty od dłużników nie pozostawiając Klientów na żadnym etapie transakcji samych sobie.

GIEŁDA WIERZYTELNOŚCI JAKO SKUTECZNE NARZĘDZIE WINDYKACYJNE

Jednak najważniejszym celem giełdy wierzytelności jest jej wpływ na dłużnika i konsekwencje, jakie niesie wpisanie na jej listę. Informacje upublicznione na Giełdzie Wierzytelności AIF są dostępne każdemu użytkownikowi internetu, a dzięki pozycjonowaniu wyniki o wpisanym dłużniku pojawiają się na pierwszych ukazujących się stronach wyszukiwarek internetowych. Jest to skuteczne narzędzie w walce z nierzetelnymi płatnikami, ponieważ taki wpis bardzo negatywnie wpływa na ocenę wizerunku firmy i niszczy, budowany często latami, pozytywny obraz marki. Dlatego też wielu dłużników, aby uniknąć antyreklamy w internecie spłaca długi, bojąc się upublicznienia swoich danych w tak negatywnym kontekście. Wpis na giełdę wierzytelności wpływa przede wszystkim na to, że nasz dłużnik straci wiele zamówień i potencjalnych kontrahentów, którzy w obawie przed brakiem zapłaty nie będą podejmowali z nim współpracy. Utrata zaufania, a przede wszystkim możliwości zarobku jest najbardziej wpływowym czynnikiem motywującym do zapłaty. Innymi, bardzo poważnymi niedogodnościami dla osób i firm wpisanych na giełdę wierzytelności, oprócz pogorszenia wizerunku, utraty zaufania i wiarygodności, straty klientów i partnerów, a co za tym idzie, braku pieniędzy i pogarszającej się sytuacji firmy, są komplikacje w postaci nieotrzymania kredytów, abonamentu w sieciach telefonii komórkowych oraz problemów z wzięciem produktów na raty. Podsumowując, umieszczenie dłużnika na giełdzie wierzytelności wyjątkowo negatywnie wpływa na jego życie prywatne oraz zawodowe i dlatego w wielu przypadkach bywa niezwykle skutecznym narzędziem windykacyjnym. W czasach, kiedy niemal każdy korzysta z internetu, reklamuje się w nim i pozyskuje z niego dane, wpis na internetowej liście dłużników bywa równoznaczny z wypadnięciem z biznesowej gry.

Zapraszamy na bezpłatną giełdę wierzytelności AIF Kancelarii http://www.gieldawierzytelnosci.aif.com.pl/ – platformę wymiany informacji i miejsce składania ofert zakupu lub sprzedaży wierzytelności.

Paulina Milka

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej