Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Jak odzyskać pieniądze od dłużnika? Poznaj skuteczne sposoby!

jak odzyskac pieniadze od dluznika

Nierzetelni kontrahenci potrafią spędzać sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Piętrzące się stosy faktur po terminie często blokują dalszy rozwój firmy. Jak zaradzić niespłaconym należnościom? Kancelaria AIF z Wrocławia przedstawia kilka cennych sposobów na nakłonienie dłużnika do spłaty swoich zobowiązań.

Porozmawiać nigdy nie zaszkodzi

Rozmowy z dłużnikiem nie należą do prostych, a już z całą pewnością nie do przyjemnych. Milczenie nie jest jednak dobrym związaniem. Pamiętajmy, że dłużnik doskonale zdaje sobie sprawę z powstałej należności i celowo nie płaci. Dlatego zanim podejmiemy bardziej stanowcze kroki wykonajmy ostatni telefon do dłużnika. Prowadźmy rozmowę kulturalnie, ale w zdecydowanym, stanowczym tonie. Informujmy jasno o naszych oczekiwaniach i żądajmy stanowczych deklaracji. W sytuacjach, gdy dłużnik nas zignoruje lub kilkakrotnie nie odbierze telefonu to jasny sygnał, że nie ma mowy na polubowną spłatę należności. Nie dajmy się też zwodzić, gdy dłużnik zadeklaruje spłatę i jej nie dokona nie wahajmy się skorzystać z innych możliwości wyegzekwowania naszych pieniędzy. Samodzielna windykacja polubowna nie może trwać w nieskończoność. Każda należność ma swój termin przedawnienia i warto o tym pamiętać.

Wystosuj pisemne wezwanie do zapłaty

Niektórzy dłużnicy potrzebują bodźca w postaci oficjalnego pisma. Mowa tutaj o wezwaniu do zapłaty, w którym kontrahent zostaje zobowiązany do spłaty zadłużenia w określonym terminie. Warto zadbać, by w piśmie znalazł się termin spłaty długu, podstawa dochodzenia roszczenia, kwota do zapłaty, a także numer konta. Tak ważny dokument zawsze wysyłajmy listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Gdy dłużnik nie ureguluje swojego zobowiązania w wyznaczonym terminie rozważmy skierowanie sprawy do profesjonalnej kancelarii windykacyjnej.

Umieść wierzytelność na giełdzie

Wielu przedsiębiorców pozyskuje swoich kontrahentów za pośrednictwem internetu. Skutecznym sposobem do nakłonienia dłużnika do spłaty zobowiązanie jest umieszczenie długu w sieci. Giełda wierzytelności to miejsce, gdzie możemy wpisać nierzetelnego kontrahenta. Dodatkowo istnieje spore prawdopodobieństwo, że pojawi się kupiec, który za określony procent będzie chętny do kupna wierzytelności. Nie warto jednak przed podjęciem profesjonalnych działań windykacyjnych decydować się na sprzedaż długu. Dzięki doświadczonej kancelarii windykacyjnej możemy odzyskać szybko dług bez większej straty.

Kancelaria windykacyjna rozwiąże Twój problem z dłużnikiem

Samodzielna windykacja często nie przynosi pożądanych efektów. Dodatkowo nie każdy ma czas i predyspozycje do prowadzenia negocjacji dłużnikiem. Skutecznym sposobem na szybkie odzyskanie długu jest oddanie wierzytelności w ręce profesjonalistów. Jak pokazują nasze statystki ponad 70% spraw odzyskiwanych jest już na etapie polubownym w ciągu 30 dni. Każdy klient kancelarii windykacyjnej może liczyć na wsparcie prawnika i doświadczonego windykatora. Ile to jednak kosztuje? Należności powstałe po 28 kwietnia 2013 roku pomiędzy przedsiębiorcami windykowane są na koszt dłużnika. Za pracę kancelarii windykacyjnej zapłaci nierzetelny kontrahent. Nie warto borykać się samodzielnie z problemem niezapłaconych faktur.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej