Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Masz kredyt we frankach? Dowiedz się, czy masz szansę na jego unieważnienie

Złoty czas zaciąganych kredytów we frankach przypisuje się na lata 2006-2008. Najczęściej decydowały się na niego osoby chcące kupić mieszkanie lub nieruchomość w celu rozpoczęcia własnej działalności. Też należysz do takich osób? Aktualnie posiadanie kredytu we frankach jest nieopłacalne! Wynika to przede wszystkim z niekorzystnych kursów walutowych. Przeczytaj niniejszy artykuł i sprawdź, czy możesz zrezygnować z zaciągniętego zadłużenia.

Jak wygląda unieważnienie kredytu frankowego? Poznaj teorię salda i dwóch kondycji

Zgodnie z orzeczeniem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) możliwe jest unieważnienie umów dotyczących zaciągnięcia kredytu we frankach, niezależnie od tego czy są one indeksowane, czy denominowane. Oznacza to, że obie strony, zarówno Ty jak i bank, w którym zaciągnąłeś kredyt zobowiązane są do zwrotu otrzymanych pieniędzy. Mówiąc o unieważnieniu warto wspomnieć o dwóch obowiązujących zasadach. Pierwsze to tzw. teoria salda, działająca na korzyść banków. Zgodnie z nią, pieniądze musi zwrócić strona, która uzyskała większą korzyść materialną. O co dokładnie chodzi? Jeśli zaciągnąłeś kredyt na wysokość 400 tysięcy, a spłaciłeś zaledwie 100 tysięcy to w opinii sądu pozostaniesz dłużnikiem banku i będziesz musiał uregulować zaległą spłatę. Bez obaw, druga teoria – dwóch kondycji działa na Twoją korzyść. W odróżnieniu od teorii salda, sąd nie dokonuje tutaj automatycznej kompensacji. Zgodnie z drugą teorią możesz ubiegać się o zwrot wpłacanych kwot do 10 lat wstecz. Kiedy bank nie zgłosi swojego żądania, sąd powinien przychylnie rozpatrzeć Twój pozew.

Skorzystaj z pomocy AIF Kancelarii i przekłuj unieważnienie kredytu na swoją korzyść

Głównym i istotnym skutkiem unieważnienia kredytu frankowego jest przede wszystkim rozwiązanie istniejącej umowy zawartej pomiędzy Tobą, a bankiem. Warto zaznaczyć, że przy zwracaniu określonej kwoty nie ponosisz żadnych dodatkowych odsetek, czy prowizji. Dodatkowo unieważnieniu ulegają także wszelkie zabezpieczenia spłaty kredytu. Na naszej stronie internetowej https://www.aif.com.pl/ znajdziesz niezbędne informacje związane z unieważnianiem kredytów frankowych. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, po przeprowadzonej bezpłatnej konsultacji ustalimy najkorzystniejszy plan działania. Ogólnie rzecz biorąc unieważnienie kredytu frankowego pozwala Ci się w całości pozbyć zobowiązań wobec banku. Jeśli sąd rozwiąże Twoją sprawę w oparciu teorii dwóch kondycji, licz się z tym, że bank może dochodzić swojej części pieniędzy. Bez obaw, nie musisz przechodzić przez to sam. Oddaj się w ręce profesjonalistów! Jeżeli okaże się, że unieważnienie kredytu nie jest opłacalne w Twojej sytuacji, pomożemy Ci napisać żądanie o odfrankowienie kredytu. Z nami z każdej sytuacji jest wyjście!

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej