Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

OC, AC, NNW, a może Assistance? Poznaj lepiej ubezpieczenia komunikacyjne!

odszkkodowania2

Właściciele samochodów bardzo często nie wiedzą co kryje się pod nazwami poszczególnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Jakie możliwości niesie konkretna polisa i jak z niej skorzystać w przypadku pojawienia się szkody. Dla rozwiania wszelkich wątpliwości prezentujemy po krótce każde z niezwykle popularnych ubezpieczeń komunikacyjnych.

Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Każdy właściciel samochodu ma obowiązek zakupu polisy OC. W sferze tego ubezpieczenia komunikacyjnego zakres ochrony jest u każdego Towarzystwa taki sami, gdyż reguluje go Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, a także PBUK i UFG. Posiadający polisę OC mamy gwarancję, że w przypadku powstania szkody ubezpieczyciel pokryje wszelkie świadczenia należne poszkodowanym w wypadku. Ubezpieczenie OC obejmuje nie tylko mienie, ale też zdrowie osób, które zostały poszkodowane na skutek zdarzenia drogowego. Kierowcy nie posiadający ubezpieczenia OC muszą liczyć się z dotkliwymi karami finansowymi.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Kolejnym niezwykle popularnym rodzajem ubezpieczenia jest NNW, które gwarantuje wypłatę świadczeń odszkodowawczych za następstwa nieszczęśliwych wypadków. Jest to ubezpieczenie dobrowolne, które możemy nabyć we wszystkich Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Do wyboru mamy jednak polisy obejmujące ochroną kierowców lub kierowców i pasażerów. NNW obejmuje ochroną trwałe następstwa wypadków takie jak uszkodzenia ciała, rozstrój zdrowia, a także śmierć ubezpieczonego. Zanim jednak zakupimy polisę NNW warto dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Umowy, w których zawsze jest określony zakres ochrony i wyłączenia. Bezwzględnie należy zwrócić uwagę jaka kwota jest nam należna za 1 procent uszczerbku na zdrowiu.

Ubezpieczenie komunikacyjne od zniszczeń i kradzieży

Autocasco to popularne ubezpieczenie, które zapewnia wypłatę zadośćuczynienia finansowego w przypadku uszkodzenia albo utraty pojazdu. Ubezpieczenie AC jest polisą dobrowolną i zapewnia ochronę tylko właścicielowi pojazdu. Polisa Autocasco obejmuje szkody takie jak: zderzenia z pojazdami, osobami, przedmiotami, zwierzętami, a także zdarzenia losowe np. pożar, wybuch. Dodatkowo AC obejmuje kradzież pojazdu lub jego wyposażenia. Należy podkreślić, że w każdej polisie AC znajdziemy sytuacje, w których ubezpieczyciel ma prawo odmowy wypłaty odszkodowania. Mowa tutaj np. o kolizjach pod wpływem substancji odurzających.

Ubezpieczenie Assistance

Assistance to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które najczęściej oferowane jest w pakiecie z polisą AC, OC. Ubezpieczenie to zapewnia wsparcie techniczne w przypadku awarii samochodu lub wypadku. Decydując się na zakup ubezpieczenia Assistance nie musimy obawiać się kosztów holowania auta do warsztatu, gdyż jest to objęte ochroną. Wielu właścicieli pojazdów nie jest świadomych, że Assistance to nie tylko sfera techniczna, ale też pomoc medyczna i prawna. Każdy właściciel pojazdu może liczyć na wsparcie, również w tym zakresie. Towarzystwa Ubezpieczeniowe w swojej ofercie posiadają wiele wariantów ubezpieczeń Assistance, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup zapoznajmy się dokładnie z dostępnymi wariantami.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej