Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Poznaj istotne fakty i mity o firmach windykacyjnych

W Polsce skala problemu z długami jest na tyle duża, że rynek windykacyjny ma się doskonale i rozwija się w zastraszającym tempie. Każdego roku powstają dziesiątki firm, obsługujących zarówno duże korporacje, jak też klientów indywidualnych. Zdania na ich temat są podzielone, a osoby zmagające się z nierzetelnymi kontrahentami stają przed wyborem: zgłosić się do kancelarii prawnej czy wybrać firmę windykacyjną? W tym wpisie omawiamy najważniejsze informacje, dotyczące odzyskiwania należności. Sprawdź, które z nich są potwierdzone, a które nieprawdziwe.

Windykacja to usługa wyłącznie dla dużych firm, obracających pokaźnymi sumami – MIT

Również mali przedsiębiorcy mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy w odzyskiwaniu długów. Nie ma znaczenia, ile osób pracuje w firmie, która przez działania nieuczciwych kontrahentów popadła w spiralę zadłużenia. Istotna jest natomiast wartość zobowiązania, która powinna przekraczać kilka tysięcy złotych.

Firmy windykacyjne nie zajmą się sprawą tak dobrze, jak kancelarie prawne – FAKT

Z prostej przyczyny: do firm windykacyjnych zgłaszają się setki klientów miesięcznie. Działają one na wielką skalę – masowo obsługując firmy, mające kłopoty z płynnością finansową. Z kolei kancelarie windykacyjne, takie jak AIF Kancelaria, każdą sprawę traktują indywidualnie, skrupulatnie dobierając najkorzystniejsze rozwiązanie dla klienta. Takie podejście sprawia, że kancelarie są bardziej elastyczne, niż działające według schematu firmy windykacyjne.

Windykatorzy są bezwzględni i nie chcą rozmawiać z dłużnikami – MIT

Wbrew temu, co uważa wiele osób, windykacja należności nie sprowadza się do bezwzględnego egzekwowania siłą majątków zadłużonych osób. Firmy zajmujące się odzyskiwaniem należności na różne sposoby kontaktują się z kontrahentami i prowadzą z nimi negocjacje. Uwzględniają też rozłożenie długu na dogodne raty i zawierają ugody, odpowiednio motywując dłużników do spłaty zaciągniętych zobowiązań.

Zarejestrowane firmy windykacyjne mają prawo dzwonić i wysyłać listy do dłużników – FAKT

Choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, firmom zajmującym się windykacją zobowiązań przysługuje prawo do kontaktowania się z dłużnikami na różne sposoby. Wśród nich wymienić trzeba telefonowanie oraz wysyłanie listów z upomnieniami o spłacie. To także działania terenowe, jak odwiedziny w domu lub w miejscu pracy. Kontakt ten nie może przybierać jednak formy uporczywego nękania ani naruszać dobra osobistego dłużnika. Windykator nie ma też prawa rozmawiać z osobami trzecimi o zobowiązaniu, które egzekwuje.

Jeżeli rozważasz zatrudnienie specjalistów od windykacji, skontaktuj się z windykatorami z AIF Kancelaria. Zajmiemy się sprawą w taki sposób, aby zamknąć ją jeszcze na etapie polubownym. Pomożemy Ci skutecznie rozprawić się z nierzetelnym kontrahentem, działając zgodnie z prawem i etyką biznesową.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej