Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Skarga pauliańska ochroni Twoje interesy. Jak się bronić przed przepisywaniem majątku przez dłużnika?

Dochodzenie należności finansowych to niejednokrotnie prawdziwa droga przez mękę. Nawet jeżeli dłużnik odpowiada za podjęte zobowiązania przyszłym i obecnym majątkiem. Istnieje zatem realne zagrożenie, że swoimi działaniami dłużnik doprowadzi się do stanu niewypłacalności, co mocno skomplikuje zaspokojenie zobowiązań finansowych wobec nowych i starych wierzycieli. Są jednak prawne możliwości, które pozwalają skutecznie podważyć skuteczności czynności prawnych, w których dłużnik rozporządza majątkiem niekorzystnie dla wierzycieli.

Do skutecznego złożenia skargi pauliańskiej potrzeba spełnienia 6 podstawowych przesłanek

 1. strona skarżąca ma uzasadnione roszczenia względem dłużnika

 2. dłużnik dokonał czynności prawnych, zmieniających jego stan majątkowy

 3. rozporządzenie majątkiem odbyło się z pokrzywdzeniem praw wierzyciela

 4. dłużnik miał pełną świadomość, że dokonaną czynnością prawną wyrządza szkodę wierzycielowi

 5. osoba trzecia odniosła korzyść majątkową dzięki bezpłatnym czynnościom prawnym dokonanym z dłużnikiem

 6. beneficjent czynności prawnych wiedział lub mógł zdawać sobie sprawę z sytuacji finansowej i intencji dłużnika

Dzięki skardze pauliańskiej możliwa jest sytuacja, w której roszczenia wierzyciela zostają skierowane bezpośrednio do osób trzecich, które skorzystały na czynnościach prawnych podejmowanych przez dłużnika. W AIF Kancelarii niejednokrotnie korzystaliśmy z tej możliwości. Profesjonalny, skuteczny windykator zawsze działa w ramach nakreślonych przez prawo.

To dłużnik będzie musiał wykazać, że stan faktyczny wygląda inaczej niż domniemany

Wnosząc powództwo pauliańskie starannie pilnujemy wszystkich terminów oraz formalności. Już na etapie składania pozwu uwzględniamy wniosek o zabezpieczenie roszczeń naszych Klientów. Domniemania obowiązujące za sprawą art. 527 kodeksu cywilnego sprawiają, że sytuacja wierzycieli od razu staje się znacznie lepsza. Dłużnik, który jeszcze przed chwilą twierdził, że nie miał z czego zapłacić, zostaje zobowiązany do przedstawienia dowodów przeciwnych. Innymi słowy: przedstawienie wszystkich okoliczności, w których doszło do uszczuplenia majątku, leży całkowicie po stronie pozwanego. Windykatorzy Kancelarii Prawnej AIF mają duże doświadczenie ze skargą pauliańską i wiedzą, w jaki sposób zdobyć informacje świadczące o ewentualnej złej wierze dłużników. Istotne dla przebiegu sprawy będzie również zadawanie świadkom odpowiednich pytań – a także przygotowanie się na scenariusz, w którym padną starannie wyuczone odpowiedzi. Fakty i dowody przemówią zdecydowanie silniej. Im wcześniej zwrócisz się po pomoc prawną, tym większa szansa na skuteczne przeciwdziałanie wyzbywania się majątku przez dłużników. Opisz swoją sprawę w formularzu kontaktowym i zacznij działać, zanim nawet na skargę pauliańską zrobi się zbyt późno!

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej