Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Skuteczne dochodzenie należności w drodze windykacji sądowej

AIFZdarza się, że pomimo najlepszych chęci i dołożenia wszelkich starań nie udaje się wyegzekwować należnego długu. Polubowne załatwienie sprawy okazuje się bezskuteczne, a monity i wezwanie do zapłaty nie doprowadzają do ugodowego załatwienia sprawy. Nie pozostaje zatem nic innego, jak skierować sprawę do sądu, celem uzyskania sądowego nakazu zapłaty. Jakie są nasze możliwości i jak skutecznie, ale satysfakcjonująco sfinalizować proces?

Skomplikowany charakter procesów windykacyjnych

Procesy o odzyskiwanie należności nie należą wcale do najłatwiejszych. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że istnieją trzy tryby dochodzenia wierzytelności – a wybór ich uzależniony jest od rodzaju oraz wysokości zadłużenia, czy zobowiązania.
Wymienić zatem należy postępowanie:
– nakazowe,
– uproszczone
– upominawcze.
W praktyce, jeżeli przedmiotem jest żądanie zapłaty długu, najczęściej sprawy rozpatrywane są w trybie upominawczym bądź nakazowym. Każde z nich prowadzi do uzyskania odpowiedniego tytułu egzekucyjnego, czyli stosownie od rodzaju postępowania – wyroku sądowego bądź nakazu zapłaty. Skierowany jest on przeciwko dłużnikowi, a następnie opatrzony odpowiednim tytułem wykonawczym.

Tytuł wykonawczy a egzekucyjny

Tytuł egzekucyjny jest to dokument urzędowy, który określa osoby: wierzyciela i dłużnika oraz wysokość roszczenia – podstawę postępowania.

W piśmie tym mogą znaleźć się dodatkowo: termin spełnienia świadczenia oraz oznaczenie dnia, kiedy to wierzyciel może wystąpić o przyznanie klauzuli wykonalności. Poza tym pojawić się mogą ograniczenia odpowiedzialności dotyczącej dłużnika.
Tytułami egzekucyjnymi są w szczególności:
– orzeczenia sądu (prawomocne lub podlegające natychmiastowemu wykonaniu),
– wyroki sądu polubownego lub ugoda zawarta przed takim sądem,
– orzeczenia referendarza sądowego (prawomocne lub podlegające natychmiastowemu wykonaniu),
– inne orzeczenia, ugody, czy akty, które z mocy ustawy podlegają wykonaniu w drodze tej egzekucji.
Podstawą do wszczęcia postępowania egzekucyjnego jest tytuł wykonawczy, a powstaje on, kiedy wierzyciel wystąpi o zaopatrzenie tytułu egzekucyjnego w klauzulę wykonalności. Dopiero w takiej formie sprawa może trafić do komornika. Jeżeli zdecydujemy się na profesjonalną pomoc, to warto zwrócić uwagę, czy wybrana przez nas kancelaria prawna współpracuje ze sprawdzonymi i rzetelnymi komornikami. Daje nam to wtedy pewność usprawnienia i szybkości w spłacie zadłużenia.

Pakiet korzyści z odpowiednią kancelarią

AIF Kancelaria zatrudnia zespół najlepszych prawników, a przygotowanie pozwu trwa z reguły 3 dni. Przy czym każde pismo przygotowywane jest indywidualnie, co pozwala na podniesienie odpowiedniej argumentacji, a to zwiększa jej siłę i decyduje o wydaniu prawomocnego orzeczenia już w pierwszej instancji. Dodatkowo powierzenie windykacji sądowej AIF Kancelarii gwarantuje dochodzenia kosztów zastępstwa procesowego od dłużnika. Dla naszych klientów podejmujemy odpowiednie kroki oszczędzające zarówno koszty procesu, jak i poświęcony czas na samodzielne przygotowanie, a także nadzorowanie, pilnowanie sprawy.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej