Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Wiarygodność finansowa w biznesie to podstawa

Wiarygodność w biznesieNa podstawie badań przeprowadzonych przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A., partnera AIF Kancelarii sp. z o.o.,  okazuje się, że zdecydowana większość, bo aż ponad 80 % przedsiębiorców zwraca uwagę na wiarygodność finansową ewentualnych kontrahentów i między innymi na jej podstawie podejmuje decyzję o możliwej współpracy.

Zaleganie z płatnościami jest poważnym problemem, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu i skutecznie odstrasza innych przedsiębiorców przed nawiązaniem kontaktów gospodarczych. Te informacje wskazują na to, że popularyzacja zagadnień dotyczących budowania pozytywnej historii kredytowej, wymiany informacji gospodarczych oraz tworzenie wiarygodnego i rzetelnego obrazu marki jest niezbędne we współczesnym świecie biznesu. W czasach, kiedy każdy może prowadzić działalność i oferować swoje usługi, warto zasięgnąć informacji o solidności finansowej i dokonać dobrego wyboru przyszłego kontrahenta.

Niestety, nadal istnieje grupa przedsiębiorców, szczególnie z sektora małych i średnich firm, która naraża się na ryzyko problemów z uzyskaniem zapłaty, ponieważ nie sprawdza informacji dotyczących wiarygodności partnerów. Uzyskanie należności na drodze sądowej, choć realne, może trwać bardzo długo. Połowa przedsiębiorców bardzo negatywnie ocenia ochronę swojego interesu przez polskie prawo oraz tempo postępowań sądowych i egzekucyjnych. A gdy dłużnikiem staje się duże przedsiębiorstwo, sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana, a czas odzyskania należności może jeszcze bardziej się wydłużyć. Wiedząc o tym wszystkim, warto zabezpieczyć się przed podobnymi problemami i sprawdzić kontrahenta jeszcze przed nawiązaniem współpracy.

Niestety, fakt że nierzetelne firmy, które nie płacą zobowiązań mają swoje miejsce na rynku bardzo niekorzystnie wpływa na pozycję przedsiębiorców solidnych, którzy poważnie traktują swoich partnerów i swój wizerunek oraz robią wszystko, by wystrzegać się problemów z płatnościami wobec innych. Często firmy solidne oferują swoje usługi za mniej atrakcyjną, ale za to dużo bardziej realną stawkę niż podmioty, którym zależy tylko na zdobyciu klienta, ale nie na płaceniu mu. Z tego względu wiarygodne firmy mogą być odrzucane przez klientów, którzy skuszeni bardzo niskimi stawkami zdecydowali się na współpracę z przedsiębiorcą nie sprawdzając jego wiarygodności finansowej. Innym tego wynikiem może być fakt, że ze względu na negatywne doświadczenia związane ze współpracą z niewypłacalnym podmiotem, zamawiający wprowadza dodatkowe, rygorystyczne zabezpieczenia i gwarancje w kontaktach z każdą firmą, również z tą wypłacalną.

Sprawdzanie innych jest więc działaniem koniecznym i mogącym w porę uchronić przed ryzykiem utraty pieniędzy. Pamiętajmy również o tym, że skoro my możemy sprawdzić innych, to inni mogą sprawdzić nas, dlatego zadbanie o wizerunek własnej firmy i jej wypłacalności działa w obie strony.

AIF Kancelaria jest w stałej współpracy z profesjonalnymi i skutecznymi platformami wymiany informacji gospodarczych, takich jak BIG Informonitor S.A., Giełda Wierzytelności Gospodarczych S.A. czy Internetowa Giełda Długów oraz sama prowadzi giełdę wierzytelności  www.gieldawierzytelnosci.aif.com.pl/ .

Paulina Milka

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej