Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Wiemy, dlaczego Twój dłużnik nie płaci w terminie!

Regulowanie zaciągniętych zobowiązań na czas to coraz rzadziej spotykane zjawisko. Najlepiej wiedzą o tym kancelarie windykacyjne, do których każdego dnia zgłaszają się poszkodowani przedsiębiorcy. Ich kontrahenci nie płacą, konsekwentnie unikają kontaktu, często zmieniają miejsca zamieszkania. Słowem – robią wszystko, aby być o krok przed wierzycielem i tak długo jak to tylko możliwe, uciekać się od spłaty zaciągniętej należności. Dlatego tak się dzieje? Odpowiadamy poniżej.

Kontrahenci nie wywiązują się z terminów spłat, bo… mogą sobie na to pozwolić

Gdy termin płatności zostanie przekroczony, przedsiębiorca upomina się o należność. Jeśli to nie przyniesie skutku, najlepszym krokiem będzie zgłoszenie się do kancelarii windykacyjnej. Niestety, w obawie przed utratą dobrej pozycji i opinii na rynku, firmy unikają dochodzenia roszczeń z pomocą zawodowych windykatorów. To poważny błąd. Dłużnicy, którzy nie są ścigani za długi, żerują na bierności swoich wierzycieli. Wykorzystując korzystną dla nich sytuację nie robią nic, w nieskończoność odwlekając terminy spłat. Dopóki przedsiębiorca nie zareaguje i nie podejmie stanowczych kroków, nieuczciwy kontrahent będzie zyskiwał kolejne dni, z czasem doprowadzając firmę w której się zadłużył do bardzo niekorzystnej sytuacji finansowej. Dlatego tak ważne jest, by nie dopuszczać do samowoli dłużników. Dając im przyzwolenie na niepłacenie, przedsiębiorcy działają na własną szkodę!

Dłużnicy nie płacą, ponieważ twierdzą, że nie mają pieniędzy. To częste kłamstwo

Wierzyciele, którzy dochodzą roszczeń, nierzadko spotykają się z problemem, który z pozoru jest nie do pokonania. Mowa o niewypłacalności dłużnika przekonanego o tym, że nie mając pieniędzy, zostanie zwolniony z obowiązku spłaty zaciągniętych przez siebie zobowiązań. Taka sytuacja tylko z pozoru jest skomplikowana. W rzeczywistości dłużnicy niemal zawsze posiadają drogocenne elementy majątku i znajdują się w sytuacji życiowej, która pozwala im na spłatę długu. Należy brać poprawkę na wszystko, co mówi dłużnik. Nagminne kłamstwa mają na celu zniechęcić wierzyciela do dalszej windykacji. Kancelarie prawne, oferujące wśród swoich usług odzyskiwanie należności nie pozwalają dłużnikom uniknąć odpowiedzialności. Wymówki w postaci braku pieniędzy, nieotrzymaniu faktur czy unikania kontaktu, nie robią wrażenia na profesjonalistach.

W AIF Kancelaria dobrze wiemy, jakie sztuczki stosują dłużnicy, aby grać na czas. Odzyskiwanie należności już od ponad kilkunastu lat jest naszą specjalnością. Skutecznie przeprowadzamy windykację polubowną, jak też sądową. Jesteśmy stanowczy w działaniach i nie dłużnikom pozwalamy wodzić się za nos. To sprawia, że nasi Klienci w krótkim czasie odzyskują swoje pieniądze od kontrahentów, którzy nie chcieli płacić. Skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci dodatkowych informacji dotyczących windykacji należności.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej