Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Windykacja na koszt dłużnika – jak wygląda w praktyce?

windykacja na koszt dłużnika

Nieopłacone faktury to zmora dla każdego przedsiębiorcy. Zamrożony kapitał skutecznie blokuje rozwój firmy, a nagromadzenie niezapłaconych faktur może doprowadzić nawet do upadku przedsiębiorstwa. Kiedy dłużnik nie reaguje na nasze wezwania do zapłaty i przestaje odbierać telefon warto podjąć bardziej stanowcze kroki. Niestety przedsiębiorcy nadal w obawie przed kosztami unikają działań windykacyjnych, które bez wątpienia są szansą na szybką spłatę długu. Odpowiedzią na potrzeby polskich firm jest windykacja na koszt dłużnika.

Czas działa na Twoją niekorzyść

Wielu przedsiębiorców zapomina, że dłużnik doskonale wie o powstaniu należności. Wysyłanie setek wezwań i smsów jest bezcelowe. Firmy nie mają obowiązku ponaglania nierzetelnego kontrahenta. Czas działa niestety na niekorzyść wierzyciela, z doświadczenia wiemy, że dłużnik w międzyczasie zaciąga nowe zobowiązania lub upłynnia swój majątek Dodatkowo każda należność ma swój okres przedawnienia po którym dochodzenie środków może stać się już niemożliwe.

Windykacja na koszt dłużnika – jak zlecić sprawę?

Od 28 kwietnia 2013 r. obowiązują nowe przepisy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych. Ustawa objęła wszystkie wierzytelności, w których stronami transakcji są przedsiębiorcy. Dzięki nowym regulacjom prawnym wierzyciel ma prawo do obciążenia dłużnika kosztami windykacji. Dzięki temu przedsiębiorcy nie muszą już obawiać się kosztów windykacji, a za pracę profesjonalnej kancelarii płaci dłużnik. Windykacja na koszt dłużnika to doskonały sposób na bezkosztowe odzyskiwanie pieniędzy za niezapłacone faktury.

Jak to jednak wygląda w praktyce?

Po wyegzekwowaniu należności od dłużnika kancelaria prawna pobiera ustaloną wcześniej w umowie prowizję i wystawia dłużnikowi notę obciążeniową opiewającą na daną kwotę. W drugim etapie odzyskuje się analogicznie do należności głównej prowizję za działania windykacyjne. Po odzyskaniu środków od dłużnika przedsiębiorca otrzymuje zwrot kosztów windykacji. Tym samym firma odzyskuje 100% swoich środków w dwóch transzach. W pierwszej wypłacie na konto wierzyciela wpływa należność główna pomniejszona o prowizję, w drugiej transzy trafia do niego pozostała część środków.

Czy można koszty windykacji odzyskiwać od razu od dłużnika?

Niestety nie jest to możliwe. Wierzyciel, by móc odzyskiwać koszty windykacji musi najpierw je ponieść. Ustawodawca uregulował tą kwestię na zasadzie szkody. Przedsiębiorca musi ponieść „straty”, by móc dochodzić zwrotu kosztów windykacji.

Czy dłużnicy płacą dobrowolnie zwrot kosztów windykacji?

Ponad 90% spraw o zwrot kosztów windykacji rozwiązywanych jest polubownie. Dłużnicy uznają powstały dług i spłacają szybko koszty naszej pracy. Windykacja polubowna ZKW trwa zazwyczaj do 30 dni. W pozostałych sprawach kancelaria kieruje sprawy do sądu, gdzie uzyskuje orzeczenie zasądzające wysokość poniesionych kosztów.

Jak zlecić windykację na koszt dłużnika?

Wystarczy przesłać faxem lub skanem dokumenty, z których wynika dług. Nasi specjaliści w ciągu 48h bezpłatnie sprawdzą wypłacalność kontrahenta i przygotują propozycję rozwiązania sprawy. Po otrzymaniu wiadomości Państwo podejmują decyzję, czy rozpoczynamy działania windykacyjne. Teraz windykacja nic Państwa nie kosztuje, nie warto zwlekać i odbierać sobie szansy na szybkie odzyskanie środków.

Chcesz poznać naszą umowę?

Pobierz PDF

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej