Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Windykacja należności z faktur jako rozwiązanie problemów z dłużnikiem. Odzyskaj pieniądze i oszczędź nerwy

Zaległe faktury mogą spowodować poważne kłopoty finansowe w firmie, jeśli ta nie podejmuje się ściągania należności w efektywny sposób. Pobłażliwe działania wobec dłużników są cichym przyzwoleniem na ich dalszą, nieuczciwą działalność. Podczas, gdy Ty pokładasz wiarę w uczciwości kontrahenta, ten prawdopodobnie zaciąga długi u kolejnych przedsiębiorców. Ten wpis powstał po to, żeby uchronić nieświadomych wierzycieli przed problemami, które wynikają z niezapłaconych faktur.

Windykacja długów pozwala uporać się z osobami, które nie płacą w terminie

Wahasz się z rozpoczęciem działań windykacyjnych? W głębi duszy wciąż wierzysz, że Twój partner w biznesie jest uczciwy – po prostu ma chwilowe kłopoty z płynnością finansową? Rozumiemy, jakie to trudne. Lecz z każdym kolejnym dniem czekania na spłatę sprawiasz, że lawinowo rosną problemy, zagrażające Twojej firmie. Nieotrzymanie zapłaty w terminie niesie ze sobą liczne konsekwencje gospodarcze, o których prędzej czy później przekona się każdy, kto odwleka windykację. Obawy przed konfrontacją z nierzetelnym kontrahentem są uzasadnione, ale nie mogą sprawiać, że zrezygnujesz z egzekwowania należnych Ci pieniędzy! Pamiętaj, że dłużnicy to mistrzowie w graniu na czas. Z ich ust płyną pięknie brzmiące obietnice, które nigdy nie zostają zrealizowane. To przykre, ale prawdziwe: nieuczciwi płatnicy zwykli zyskiwać na naiwności swoich wierzycieli.

Zaległe faktury trzeba ścigać. Najlepiej z pomocą prawników z naszej AIF Kancelarii

Choć dla dużych przedsiębiorstw dwie lub trzy zaległe faktury nie są jeszcze dużym zagrożeniem, dla małej lub średniej firmy mogą stanowić ogromne obciążenie. Nikt nie powinien odwlekać działań w obronie swojej działalności! Dlatego gdy dłużnik konsekwentnie unika kontaktu, trzeba skutecznie zmotywować go do zmiany postępowania.

 • Czasem wystarcza windykacja polubowna, czyli łagodna Rzeczowa negocjacja, przedstawienie oczekiwań względem spłaty i znalezienie kompromisowego rozwiązania skutkuje zwróceniem pieniędzy i pozwala zapomnieć o nieprzyjemnościach. W trudniejszych przypadkach polubowne metody nie zawsze okazują się wystarczające: prawnicy muszą ścigać zaległe faktury w inny, bardziej zdecydowany sposób.

 • Windykacja sądowa nie sprzyja płatnikom, którzy za nic mają terminy i zobowiązania. Odzyskiwanie długów za pośrednictwem E-Sądu albo Sądu tradycyjnego zazwyczaj kończy się wydaniem nakazu zapłaty z klauzulą wykonalności. Tu nie ma już miejsca na wykręty: jeśli dłużnik nie odda całej zaległej należności we wskazanym terminie, pieniądze ściągnie komornik.

 • Egzekucja komornicza jest ostatnim etapem, prowadzącym do zaspokojenia interesu wierzyciela. Efektywnie przeprowadzone postępowanie egzekucyjne skutkuje postawieniem dłużnika pod ścianą i pozwala ściągnąć należność, zanim ta zostanie upłynniona.

Nieuczciwość nie popłaca! Zajmiemy się Twoją sprawą i odzyskamy cały dług

W prowadzonej przez nas AIF Kancelarii większość, bo ponad 70% spraw windykacyjnych jest zamykanych w fazie polubownej. Procedura ta zajmuje nam mniej, niż miesiąc – być może to właśnie tyle dzieli Cię od odzyskania pieniędzy za pracę, którą wykonałeś! Jeżeli dysponujesz fakturą, która potwierdza powstanie zobowiązania, zweryfikujemy wypłacalność dłużnika i wdrożymy odpowiednie procedury windykacyjne. Jesteśmy wykwalifikowanymi prawnikami, od ponad 18 lat prowadzimy sprawy, związane z dochodzeniem roszczeń. Nie dopuść do tego, by nieuregulowane zobowiązania zaszkodziły firmie, którą prowadzisz. Dobrze opracowany plan naprawczy pozwoli Ci uratować biznes przed bankructwem! Nie czekaj, zamów bezpłatną konsultację z naszym prawnikiem i dowiedz się więcej.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej