Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Współpraca z kancelarią windykacyjną – jak wygląda i na czym polega?

Podjęcie współpracy z firmą zajmującą się windykacją, uchodzi za jedną z najlepszych dróg, pozwalających odzyskać należność od dłużnika. Co trzeba wiedzieć o pracy profesjonalistów, którzy w imieniu wierzycieli negocjują z dłużnikami i doprowadzają do szybkich spłat zaciągniętych zobowiązań? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym wpisie. Dowiedz się więcej i rozpocznij współpracę z kancelarią, która specjalizuje się w bezkompromisowej windykacji długów.

Windykacja należności to oręż przeciw nierzetelnym kontrahentom

Wielu przedsiębiorców mierzy się z poważnymi problemami finansowymi, które są bezpośrednim wynikiem narastających należności do ściągnięcia. Ich dłużnicy uważają się za bezkarnych i konsekwentnie unikają spłat, obciążając budżet wierzycieli, a tym samym doprowadzając ich biznesy do ruiny. Podejmując na czas negocjację spłaty długu, można uchronić firmę przed utratą płynności finansowej oraz bankructwem. Wbrew powszechnemu przekonaniu, wszczęcie działań windykacyjnych nie jest ani skomplikowane ani czasochłonne. Wystarczy zlecić je prawnikom, którzy mają doświadczenie w egzekwowaniu należności. Powierzona im windykacja może zakończyć się sukcesem już po 30 dniach. Jak przebiegają czynności windykacyjne oraz jakie dokumenty są potrzebne, żeby rozpocząć negocjacje? Odpowiedzi znajdziesz w dalszej części artykułu.

Bezpłatna analiza Twojej sprawy w AIF Kancelarii. Sprawdź!

Procedurę windykacji długów można uruchomić dysponując dokumentami, z których wynika powstanie należności. Mogą to być na przykład umowy, ugody, oświadczenia, przeterminowane faktury VAT lub rachunki, które nie zostały opłacone w wyznaczonym terminie. Na ich podstawie nasza kancelaria dokonuje wstępnej, darmowej analizy sprawy i wszczyna postępowanie polubowne. Eksperci podejmują próby kontaktu z dłużnikiem i, jeśli te dojdą do skutku, wzywają go do zapłaty. Na tym etapie może dojść do zawarcia ugody, gwarantującej ratalny zwrot środków lub do jednorazowej spłaty wierzytelności. Co ważne, polubowna windykacja przedsiębiorstw nie trwa długo – zazwyczaj zamyka się w okresie 30 dni. W AIF Kancelarii windykujemy z dużą skutecznością. Po zweryfikowaniu wiarygodności dłużnika, od razu rozpoczynamy negocjacje i w większości przypadków doprowadzamy do spłaty należności. Gdy zachodzi konieczność, przechodzimy do windykacji sądowej, w ramach której uzyskujemy wyrok albo sądowy nakaz zapłaty.

Dostarcz nam dokumenty, a w krótkim czasie odzyskamy Twój dług

Podsumowując, współpraca z kancelarią windykacyjną sprowadza się do powierzenia ekspertom swojej sprawy. Od momentu podpisania umowy, profesjonalni windykatorzy zajmują się odzyskaniem należności w imieniu swojego Klienta. Działania zaczynają się od bezpłatnej analizy sprawy i zbadania kondycji finansowej dłużnika. Później następują negocjacje i próby zmobilizowania nierzetelnego kontrahenta do spłaty zobowiązania. Jeśli windykacja polubowna się nie powiedzie, sprawa zostaje skierowana do sądu. W ten sposób AIF Kancelaria doprowadza do egzekucji długu, uwalniając Klienta od problemów finansowych.

Jeśli masz kłopoty z dłużnikiem, który unika terminowych spłat, wyślij nam dokumenty wskazujące na powstanie należności. Natychmiast zajmiemy się analizą Twojej sprawy i zaproponujemy skuteczne rozwiązanie problemu. Skontaktuj się z prawnikami z AIF Kancelarii i przekonaj się o tym, że bezkompromisowa windykacja długów to rozwiązanie, którego potrzebowała Twoja firma.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej