Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 20 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1500 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

20 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 1500
wygranych spraw

Windykacja polubowna i sądowa przedsiębiorstw budowlanych może być skuteczna

Windykacja przedsiębiorstw z branży budowlanej to domena AIF Kancelaria. Mimo wciąż rosnącego zadłużenia w gospodarce wciąż istnieją skuteczne sposoby na efektywną egzekucją przedsiębiorstw pracujących w sektorze budowlanym.

Windykacja sądowa w branży budowlanej

Zadłużenie branży budowlanej wzrosło w ostatnim półroczu dwa razy bardziej niż przez cały ostatni rok 2018. W tym okresie podwoiły się również wierzytelności tego sektora gospodarczego. Zadłużenie wynosi obecnie 4,9 miliarda złotych. Mimo sporej liczby kontraktów na rynku następuje spadek koniunktury w budownictwie.  Ale windykacja przedsiębiorstw budowlanych wciąż jest skuteczna.

Zadłużenie w sektorze budowlanym tego sektora wzrasta w bardzo szybkim tempie. W II kwartałach 2019 r prawie połowa firm budowlanych (48,8%) ma faktury za wykonane roboty budowlane niezapłacone powyżej 60 dni (za InfoMonitor). Bankructwa firm budowlanych znacznie przyspieszyły w 2019 w porównaniu do 2018 roku. Do maja 2019  odnotowano 36 bankructw firm budowlanych. Firmy budowlane z kłopotami finansowymi pociągają za sobą dostawców materiałów budowlanych, sprzętu i usług transportowych.

Wierzytelności sektora budowlanego wzrastają

W sektorze budowlanym  jeszcze prędzej wzrastają wierzytelności , czyli długi wobec budowlanki. Taka tendencja może jeszcze się pogłębić.  Wzajemne niepłacenie sobie za usługi powoduje zatory płatnicze i najdłuższy czas oczekiwania na spłatę.

Windykacja przedsiębiorstw budowlanych może być skuteczna

Podsumowując, skuteczność windykacji zapewnią następujące procedury:

– podjęcie zdecydowanej windykacji polubownej niedługo po upływie terminu płatności (maksymalnie po 60 dniach)

– ustalenie spłaty polubownej w całości lub ratalnej (w formie pisemnej, co spowoduje bezsporność wierzytelności)

– ścisłe egzekwowanie ustaleń i spłaty ratalnej

– zdecydowane działanie w zakresie wpisów w rejestrach dłużników oraz na giełdach wierzytelności – jako forma nacisku na dłużnika

– szybka decyzja o skierowaniu sprawy do sądu – w razie braku efektów windykacji polubownej

AIF Kancelaria zawsze zaczyna od bezpłatnego sprawdzenia kondycji finansowej dłużnika. Wystarczy przesłać na nasz adres e-mail dokument, z którego wynika dług, a my przygotujemy raport na temat wypłacalności kontrahenta i konkretną propozycję rozwiązania sprawy. Nasza kancelaria windykacyjna wyróżnia się wybitną skutecznością, dlatego ze swoimi klientami rozlicza się na zasadzie efektu. Co do zasady  sprawy przyjmujemy bez opłat wstępnych!

Zapewniamy wsparcie na wszystkich etapach odzyskiwania należności. Nasze działania zaczynamy od windykacji polubownej prowadzonej przez windykatorów z wieloletnim doświadczeniem. Ich rozbudowane zdolności negocjacyjne sprawiają, że ponad 45% spraw kończy się w pierwszych 30 dniach od rozpoczęcia windykacji!

Windykacja sądowa przedsiębiorstw budowlanych – zleć doświadczonej kancelarii

W sprawach spornych lub trudnościągalnych proponujemy skierowanie dochodzenia należności do postępowania sądowego. Prawnicy AIF Kancelaria są wyspecjalizowani w prawie gospodarczym i budowlanym, co pozwala im w skuteczny sposób bronić interesów klientów. Minimalizujemy zawsze koszty oferując pokrycie w całości lub części zastępstwa procesowego! W trakcie postępowania dział wywiadu gospodarczego ustala majątek dłużnika, by usprawnić do maksimum egzekucję na etapie komorniczym. Wieloletnia obecność na rynku pozwoliła nam wypracować współpracę z zaufanymi kancelariami komorniczymi na terenie całej Polski.

Dlaczego zlecić prowadzenie sprawy naszym prawnikom?

Mamy doświadczenie 17 lat prowadzenia kilku tysięcy spraw sądowych dla naszych Klientów. Wiele tych spraw dotyczyło branży budowlanej – dochodzenia wierzytelności od inwestorów, generalnych wykonawców, od dłużników solidarnych – w związku ze zgłoszonym podwykonawstwem.

Ograniczamy koszty ponoszone przez naszych Klientów – kierując sprawy do e-sądu. Dzięki temu wierzyciele oszczędzają 3/4 kosztów opłat sądowych.

Prowadziliśmy kilkadziesiąt spraw w których były brane pod uwagę wnioski biegłych sądowych z zakresu budownictwa (w sprawach bardzo skomplikowanych oraz wymagających dużej wiedzy z zakresu budownictwa). Zlecając sprawę do AIF Kancelaria wiesz, że masz do dyspozycji pomoc i doświadczenie radcy prawnego, który prowadził wiele takich spraw sądowych.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.

 

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej