Zadzwoń do konsultanta: 71 349 09 19
 • Polski
 • Deutsch
 • English
 • Русский
AIF Kancelaria

Windykacje na koszt dłużnika

 • 16 lat doświadczenia w windykacji
 • ponad 1350 wygranych spraw
 • analiza i prowadzenie sprawy na koszt dłużnika

14 lat doświadczenia
w windykacji

AIF Kancelaria

Doradztwo prawne

 • Wywiad Gospodarczy
 • Zakaz prowadzenia działalności
 • Skarga Pauliańska

analiza i prowadzenie sprawy
na koszt dłużnika

AIF Kancelaria

Dochodzenie odszkodowań

 • działamy na terenie całej Polski
 • brak wstępnych kosztów
 • sprawdź swoje prawo do odszkodowania

ponad 350
wygranych spraw

Zmiany w przedawnieniu! Sprawdź swoje faktury – może masz jeszcze czas na ich windykację

Jesteś pewien, że wystawione przez Ciebie faktury uległy przedawnieniu, a szansa na skuteczną windykację należności drastycznie zmalała bądź bezpowrotnie przepadła? Upewnij się, czy aby na pewno masz rację. Zmienił się bowiem sposób ustalania terminów przedawnienia. Istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że jeszcze odzyskasz swoje pieniądze!

Nowelizacja, która ma ułatwić dochodzenie roszczeń za nieopłacone faktury

Zmiany, o których piszemy, miały miejsce 9.07.2018 r. – to wtedy znowelizowano przepisy, dotyczące przedawnienia roszczeń. Do sześciu lat skrócone zostały terminy przedawniania się roszczeń majątkowych. Roszczenia o świadczenia okresowe i te związane z prowadzeniem działalności gospodarczej pozostały w niezmienionej formie: w dalszym ciągu wynoszą w większości przypadków dwa lata. Dodatkowo art. 118. k.c. podaje, że dla roszczeń, których termin przedawnienia jest dwuletni lub dłuższy niż dwa lata, jego koniec ma przypadać na ostatni dzień roku kalendarzowego. Należy pamiętać, że przedawnienie może wynosić od pół roku do nawet 10 lat, w zależności od rodzaju zobowiązania. Więcej na ten temat napisaliśmy w artykule „Przedawnienie Długu„.

Wciąż możesz domagać się zaspokojenia roszczenia. AIF Kancelaria służy pomocą

Zgodnie z nowelizacją, faktury wystawione po 07/2018 r. jeszcze się nie przedawniły! Na ich windykację jest czas – nowy sposób obliczania terminów przedawnień w tym przypadku działa na korzyść wierzycieli. Termin nie upływa już w dniu wystawienia faktury, lecz 31 grudnia, co ma usprawnić procedury dotyczące dochodzenia roszczeń od dłużników.

Przykładowo : dwuletni termin przedawnienia, który miał swój początek 10.07.2018 r., nie upłynie 10.07.2020 r., lecz dopiero 31.12.2020 r., co daje dodatkowe dni na windykację.

Jeżeli zastanawiasz się, czy wciąż możesz wygrać postępowanie i doprowadzić do spłaty zadłużenia przez nieuczciwego kontrahenta, sprawdź datę na fakturze, z której wynika należność. W razie wątpliwości, AIF Kancelaria służy fachową pomocą – jesteśmy zespołem prawników, prowadzących sprawy windykacyjne na koszt dłużników. Zdecydowaną większość z nich udaje nam się rozwiązać na etapie polubownym, pozostałe na drodze sądowej. Doskonale znamy obowiązujące przepisy prawne i ściągamy pieniądze, które mogą wydawać się niemożliwe do odzyskania! Skorzystaj ze wsparcia profesjonalistów i skutecznie pozbądź się uciążliwych wierzytelności.

Ta strona wykorzystuje pliki COOKIE zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej na ten temat możesz przeczytać w polityce związanej z ciasteczkami. Akceptuję Więcej