Skip to content

Dłużnicy z wyboru. Sprawdź, jak poradzić sobie z nieuczciwymi partnerami biznesowymi

Rosnące z miesiąca na miesiąc zadłużenie najczęściej kojarzy się z ludzkimi dramatami. Faktycznie, w zdecydowanej większości przypadków na czarną listę przedsiębiorców trafiają osoby, które nie do końca dobrze zainwestowały swoje pieniądze lub po prostu przegrały rywalizację z pogłębiającym się od kilku lat kryzysem. Aż trudno w to uwierzyć, ale istnieją również tacy biznesmeni, którzy są w długach wyspecjalizowani. Generowaniem zobowiązań finansowych zajmują się niemal zawodowo. Nazywamy ich dłużnikami z wyboru, ponieważ doskonale wiedzą, jak udawać solidnego i dobrze rokującego partnera biznesowego. Pora dowiedzieć się także, jak skutecznie radzić sobie w takich przypadkach. Przeczytaj nasz artykuł. AIF Kancelaria pomoże Ci uniknąć przykrych pomyłek.

Jak rozpoznać oszusta? Zobacz co zweryfikować jeszcze przed podpisaniem umowy

Zawodowi dłużnicy – tak ich nazwijmy na potrzeby tego artykułu – w zdecydowanej większości przypadków mocno nadwyrężają popularną zasadę ograniczonego zaufania. Nierzetelni specjaliści liczą, że przedsiębiorca nie zdecyduje się podejmować czynności weryfikacyjnych. Co ciekawe, często ich myślenie jest słuszne. Zgodnie z dostarczanymi regularnie raportami, dłużnikiem niemal zawsze będzie osoba, która ma na swoim koncie już niezapłacone zobowiązania finansowe. Warto podkreślić również, że przeważnie na taką listę trafiają właściciele spółek, jacy nie odpowiadają za długi całością posiadanego majątku. Rzadziej zawodowym dłużnikiem okaże się osoba z firmą w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej. Chcesz uniknąć przykrych pomyłek? Koniecznie to sprawdź. Podobnie, jak obowiązkowe sprawozdania finansowe. Oszuści rzadko je składają. I to mimo prawnego zapisu na tworzenie tego typu zestawień. Jeżeli możemy Ci polecić, szczególną uwagę zachowuj w trakcie podpisywania umowy z kontrahentem z branży handlowej. Taki sektor gospodarki widnieje na szczytach rankingów dłużników już od wielu lat. Za dyscypliny wysokiego ryzyka uznaje się także: budownictwo oraz szeroko pojęte TSL.

Walka z zawodowym dłużnikiem. Zacznij od kontaktu ze specjalistami od windykacji

Zachowanie szczególnej ostrożności na etapie podpisania umowy to jedno, natomiast mnożące się już od dawna nieopłacone zobowiązania finansowe to drugie. Jeżeli jesteś już ofiarą zawodowych dłużników, musisz działać szybko i zdecydowanie. Przecież każda zalegająca faktura dla Twojej firmy stanowi zamrożone środki, z których nie możesz korzystać w czasie rzeczywistym. Mało tego, oczekiwanie w takich przypadkach zwiększa ryzyko całkowitego zmarnowania tego typu kwot. Nawet drobne sumy powinny być szybko windykowane. Jeśli chcesz to zrobić skutecznie, musisz zgłosić się po pomoc do doświadczonych specjalistów. Ale nie szukaj ich długo. Aktualnie znajdujesz się na stronie internetowej AIF Kancelaria. Jesteśmy grupą specjalistów, dla których skuteczne windykacje to chleb powszedni. Bazując na doświadczeniu jesteśmy w stanie niemalże natychmiastowo odzyskać należne Ci pieniądze. Nawet od zawodowych dłużników, którzy są przecież trudni do polubownych negocjacji. Znamy na nich sposób. Poświadcza to chociażby procent zakończonych postępowań na etapie przedsądowym. Większość spraw finalizujemy właśnie w takim trybie!