Skip to content

Windykacja na koszt dłużnika. Nie bój się kosztów i odzyskaj swój dług w 30 dni

Borykasz się z ogromną ilością nieopłaconych faktur przez nierzetelnych partnerów? Masz z tej sytuacji dwa wyjścia. Albo zaczniesz samodzielnie windykować takich Klientów, albo zwrócisz się o pomoc do profesjonalistów, którzy potrafią odzyskać należne Ci pieniądze już nawet w 30 dni. Te drugie rozwiązanie oczywiście wymaga dodatkowych nakładów finansowych, jednak nie musisz się nimi martwić. W naszej AIF Kancelarii wykonujemy windykację na koszt dłużnika, a to oznacza, że wszelkiego rodzaju opłaty za podejmowane działania ściągane są z sumy uzyskanej w ramach tego konkretnego postępowania. Dowiedz się więcej o tej metodzie i nie bój się wykonania rzetelnej oraz profesjonalnej windykacji zobowiązań finansowych. Nie masz na to czasu!

Samodzielna windykacja okazuje się mało skuteczna? Mamy na to dobre rozwiązanie!

I chociaż wielu naszych przyszłych partnerów biznesowych niczym ognia unika windykowania swoich dłużników poprzez doświadczoną kancelarię, w zdecydowanej większości przypadków jest to jedyna droga do efektywnego odzyskania długu. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że reakcja nierzetelnych partnerów biznesowych na pismo wysłane z kancelarii windykacyjnej będzie zupełnie różna od tej, którą przeważnie znasz z samodzielnych prób ściągania zobowiązań. Taką tezę potwierdza zresztą termin 30 dni od złożenia wniosku windykacyjnego. To właśnie po tak krótkim okresie udaje się pozytywnie sfinalizować aż 80% prowadzonych przez nas postępowań. Pierwsze raporty i estymacje otrzymasz od AIF Kancelaria już 48 godzin od złożonego wniosku. Tym samym tylko potwierdzamy, że za skutecznością windykacji stoi przede wszystkim szybka reakcja oraz profesjonalizm wykonywanych działań. Wcześniej wspominana tutaj efektywność na poziomie 80% osiągana jest w sposób polubowny z wykorzystaniem skutecznych technik w pełnym zakresie negocjacji. Należność można bowiem spłacić jednorazowo bądź w atrakcyjnym dla obu stron konfliktu systemie ratalnym.

Ty odzyskasz dług, a prowizję z naszej pracy opłaci Twój dłużnik

Ale dlaczego w praktyce mowa o tak częstym unikaniu współpracy z kancelarią windykacyjną? Przyczyn tego typu zachowania należy poszukać przede wszystkim w kosztach postępowania. Te już na pierwszy rzut oka kojarzy się z czymś drogim, a przecież mówimy o chęci odzyskiwania pieniędzy z nieopłaconych faktur. Gdzie tutaj miejsce na kolejne wydatki? No właśnie. Nikt nie powiedział, że kosztami windykacji obarczymy Ciebie lub Twoją firmę. Nasza AIF Kancelaria od wielu lat specjalizuje się w odzyskiwaniu gotówki całkowicie bez wkładu finansowego po stronie wierzyciela. Windykacja na koszt dłużnika, bo tak fachowo nazywamy ten zabieg, jest całkowicie zgodna z prawem. A zwolnienie Ciebie z opłat zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji o szybkim rozpoczęciu profesjonalnej procedury. Jak wygląda ona od kulis? To bardzo proste. W momencie wyegzekwowania spłaty długu, pobieramy wcześniej ustaloną prowizję. Nie pobieramy jej jednak od wierzyciela, a od dłużnika. Równolegle z pozytywną decyzją odnośnie zamrożonych środków, nasz specjalista przygotowuje tzw. notę obciążeniową na kwotę wynegocjowaną w ramach prowizji. Zobowiązany do jej uregulowania będzie dłużnik. W pierwszej kolejności otrzymasz więc główną należność, pomniejszoną o prowizję, a w drugim etapie resztę należnych Ci środków.